چهارشنبه , شهریور ۳۱ ۱۴۰۰
صفحه اصلی / آموزش سئو / چگالی کلمات در سئو

چگالی کلمات در سئو

چگالی کلمات در سئو

محاسبه چگالی کلمات کلیدی موضوع بحث این پست می باشد. میزان استفاده از کلمات کلیدی مدنظر شما در محتوایی که ساخته شده را چگالی کلمه کلیدی می نامند. میزان چگالی در سئو محتوا بسیار مهم است و رعایت نکردن آن ممکن است باعث جریمه شدن سایت شما شود.

در گذشته، حدود ۱۰ / ۱۲ سال پیش افرادی با تشخیص چگالی کلمه کلیدی و با استفاده بیش از حد از آن، یا over optimization باعث می شدند در گوگل رنک بگیرند و گوگل با این موضوع مشکلی نداشت.

این افراد کسانی بودند که به عنوان مثال، ۲۰۰ بار از یک کلمه کلیدی خود در صفحه استفاده می کردند و باعث می شدند تا رتبه بگیرند، اما گوگل در سال ۲۰۱۳ وارد عمل شد و با آپدیت های مختلف و تولید الگوریتم مرغ مگس خوار، جلوی این مشکل را گرفت و سایت هایی که از این تکنیک استفاده کرده بودند را جریمه کرد.

به منظور محاسبه چگالی کلمه کلیدی محتوا، شما باید فرمول زیر را انجام دهید. در این بین، مبحث بسیار مهمی در ویدئو گفته شده است که حتماً باید ویدئو را تماشا کنید تا متوجه موضوع شوید.

فرمول بدین صورن می باشد:

تعداد استفاده شده کلمات کلیدی % تعداد کل کلمات محتوا * ۱۰۰

به عنوان مثال:

۰٫۲۵ = ۱۰۰ * ۲۵ % ۱۰۰۰۰

این عدد بسیار عدد خوب و مطلوبی برای چگالی کلمات کلیدی محتوا است. معمولاً چگالی مناسب بین ۱ تا ۲ درصد می باشد اما با توجه به تجربه چندین ساله ای که در حوزه سئو داشتیم پیشنهاد ما به شما چگالی زیر ۱ درصد است. هرچقدر تعداد کلمات یک صفحه بالاتر برود، این عدد باید پایین تر بیاید چون از کلمات کلیدی دیگری هم استفاده می کنید.

و اما در انتهای ویدئو نکته ای در رابطه با نحوه بدست آوردن عدد اصلی تعداد دفعات استفاده شده از کلمه کلیدی بیان می شود که باید حتما از آن با خبر باشید.

مطالب زیر را حتما بخوانید


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

الگوریتم سندباکس گوگل چیست؟

الگوریتم سندباکس گوگل چیست؟

۱۰۰ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو سندباکس گوگل الگوریتمی است که وبسایت های تازه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *