یکشنبه , آذر ۱۴ ۱۴۰۰
صفحه اصلی / آنالیز سایت دیجی کالا / بررسی و تحلیل سایت دیجی کالا

بررسی و تحلیل سایت دیجی کالا

بررسی و تحلیل سایت دیجی کالا

تحلیل سایت دیجی کالا و بررسی موراد مربوط به سئو، رابط کاربری و سایر مواردی که در موفقیت این سایت نقش داشتند، موضوع این پست می باشد و ما قصد داریم این موارد را آنالیز و بررسی کنیم. ابتدا باید بگوییم دیجی کالا قبل از هرچیز، موفقیت خود را مدیون سرمایه گذار قوی خود است. اما این موفقیت بدون طراحی عالی وبسایت و سئو فروشگاهی ممکن نبود.

اولین مورد عالی موجود در دیجی کالا که می توان به آن اشاره کرد، طراحی رابط کاربری (UI) عالی در این سایت است. تمام رنگ های استفاده شده در قسمت های مختلف این سایت، بر اساس روانشناسی رنگ ها انتخاب شده اند.

دومین عوامل موفقیت این فروشگاه اینترنتی این بود که به مرور زمان دسته بندی های محصولات عالی و تحلیل شده بر اساس تجربه کاربری (UX) ایجاد کرد. روند پیشرفت دیجی کالا بخصوص در بحث دسته بنده به وضوح قابل مشاهده است. همچنین منو موجود در هدر این سایت هم بسیار مناسب می باشد.

سومین نکته مثبت حائز اهمیت در سایت دیجی کالا، فیلتر محصولات یا “مرتب سازی بر اساس…” موجود در این سایت است، دیجی کالا در بین سایت های ایرانی، از اولین سایت هایی بود که این امکان را ایجاد کرد. این امر در انتخاب و خرید توسط مشتری بسیار تاثیر گذار است.

 در این سایت عناوین صفحات بسیار دقیق، حساب شده و بر اساس سئو نوشته شده اند. با وجود تعداد بسیار زیادی محصول در این سایت، باز هم اکثر صفحات محصول آن دارای متا تگ description، با جملات معنادار و شامل کلمات کلیدی مهم، می باشند. اما می توان گفت این مورد برای برخی از صفحات به صورت عالی نوشته نشده و می توانست بهتر هم باشد.

یکی از موارد بسیار مهم در موفقیت دیجی کالا، قرار دادن تصاویر محصول توسط کاربرانی بود که آن محصول را خریداری کرده بودند. این امر در اعتماد سازی به شدت تاثیر گذار است زیرا مردم به یکدیگر بیشتر اعتماد دارند.

موارد ذکر شده در متن بالا که مربوط به بررسی سایت دیجی کالا می باشد به صورت مفصل تر در ویدیو ابتدا صفحه قرار دارند، همچنین در این ویدیو به صورت جامع تری به این تحلیل و بررسی پرداخته شده و نکات بیشتری در آن ذکر شده است، به همین دلیل پیشنهاد می شود آن را مشاهده کنید تا کاملا از موارد موثر در موفقیت سایت دیجی کالا مطلع شوید.

 

 

 

مطالب زیر را حتما بخوانید


منبع

این مطالب را نیز ببینید!

بهترین زمان پست گذاشتن در سایت

بهترین زمان پست گذاشتن در سایت

بهترین زمان پست گذاشتن در سایت، همانند زمان پست گذاری در اینستاگرام بسیار حائز اهمیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *